دستگاه بلیچینگ تک نور ملانی Melanie

کشور سازنده چین

نصب روی بازوی یونیت

قابل اتصال به روی بازوی یونیت

تک رنگ

دارای آدابتور مبدل برق

قابلیت تنظیم شدت نور

ارسال رایگان سفارشات بالای 500 هزارتومان
هزینه ارسال تهران 30 و شهرستان 40 هزارتومان

4,000,000 تومان

توضیحات

خرید دستگاه بلیچینگ تک نور ملانی Melanie

سفیدی دندان و علت تغییر رنگ آن

دندان ها از دو بخش مینا و عاج تشکیل شده اند . مینا دندان روی عاج را پوشانده و باعث شفافیت و سفیدی دندان می شود  . ضخامت مینا در بعضی از افراد بیشتراست که منجر به داشتن دندان هایی با شفافیت بیشتر می شود . اما به هر حال به مرور زمان بر اثر سایش مینا شکست نور کمتر شده و رنگ عاج نمایان تر می شود . ضمنا بعضی رنگدانه ها نیز به داخل خلل و فرج مینا نفوذ کرده و با کریستال های مینایی باند می شوند که تغییر رنگ واضحتری را باعث می شوند . گاهی رنگدانه ها فقط روی سطح مینا رسوب میکنند و باعث ایجاد لکه های سیاه و قهوه ایی روی سطح دندان می شود . یکی از روش های سفید کردن دندان بلیچینگ است که به دو روش انجام می شود :

1 ) بلیچینگ در خانه (home bleaching) : در این روش داندانپزشک شما در یک جلسه از فک بالا و پایین شما قالبگیری می کند و در جلسه بعد یک جفت تری شفاف به شما تحویل داده می شود . که به اندازه میزان موادی که لازم است روی دندان های شما بماند تا سفید شود بین دندان ها و تری فضا تعبیه شده است . در این جلسه ماده لازم جهت بلیچینگ در خانه به شما داده می شود .

2) روش سفید کردن دندان ها ، بلیچینگ در مطب ( office bleaching ) : در این روش ابتدا با استفاده از مواد خاصی از لثه محافظت می شود سپس با استفاده از ماده مخصوص بلیچینگ که حاوی پر اکسید هیدروژن است روی دندان گذاشته می شود ؛ بعضی از این مواد به صورت شیمیایی فعال می شوند ، بعضی با نور و بعضی با گرما . سپس با استفاده از دستگاه بلیچینگ، عملیات بلیچینگ دندان را انجام می دهند .

سوالی که امروزه در مورد بلیچینگ دندان مطرح است ، مدت زمان ، مقدار سفید شدن دندان ، در عملیات بلیچینگ چقدر است؟

نتایج تحقیقات و نظرات پزشکان در این زمینه نشان داده است که سفید شدن دندان از یک درجه تا چندین درجه بسته به جنس دندان ها و نوع رنگدانه های رسوب کرده بین دندان ها متغییر است .

در مورد مدت زمان هم بستگی به بهداشت دهان فرد و رژیم غذایی او دارد ، استفاده کمتر از غذا ها و نوشیدنی های رنگدانه دار کمک می کند دندان ها به مدت طولانی تری سفید بمانند ، ضمنا بلیچینگ درمانی است که باید هر چند وقت یک بار تکرار شود تا رنگدانه ها به صورت دایمی سفید بمانند . به صورت مجدد عنوان می کنیم که حتما هر چند ماه یک بار ، درمان بلیچینگ تکرار شود تا اثر مطلوب حاصل شود .

روش اثر بلیچینگ

روند بلیچینگ باید طوری باشد که عامل اکسیدان قابلیت دسترسی به نواحی مختلف مینا و عاج را پیدا کند . هدف ما در بلیچینگ انتقال این عوامل فعال به بخش تغییر رنگ یافته  دندان است و ذرات کرومانتیک یا بی رنگ شوند یا از ناحیه رانده شوند .

هیدروژن پر اکساید به دلیل وزن مولکولی کم از طریق ماتریس آلی مینا و عاج نفوذ می کند و رادیکال های آزاد آن به مولکول های آلی هجوم می آورند تا به ثبات دست یابند .

این عمل باعث آزاد سازی اکسیژن نوزاد شده و پیوند الکترون ها می شکند و مولکول های ساده تر نور کم تری را منعکس می کنند و دندان روشن تر به نظر می رسد .

تفاوت هایی بین سفید کردن دندان و بلیچینگ وجود دارد ، مطابق بیانFDA ، اصطلاح ( بلیچینگ دندان ) فقط زمانی استفاده می شود که امکان تمیز کردن دندان فراتر از رنگ طبیعی آن وجود داشته باشد ، بنابرین هر محصول تمییز کننده از نظر تکنیکی یک سفید کننده دندان محسوب می شود .  اصطلاح سفید کننده بهتر از بلیچینگ به نظر می رسد به همین خاطر حتی زمانی که محصولات حاوی بلیچ نیز توضیح داده می شود ؛ از اصطلاح سفید کننده برای انجام این کار استفاده می شود. پس نتیجه می گیریم ، که در صورت شنیدن جمله سفید کننده ، منظور همان بلیچینگ دندان است .

آشنایی با دستگاه بلیچینگ

دستگاه بلیچینگ همانند دستگاه لایت کیور عمل می کند ولی شدت تابش و نور و مقدار ضخامتی را که پوشش می دهد متفاوت است ؛

دقت داشته باشید که در دستگاه بلیچینگ کالیبراسیون نکته مهمی می باشد . دستگاه بلیچینگ قابلیت از بین بردن پلاک ها و لکه های ناشی از باکتری ها را دارد ؛ شدت نور در عمده دستگاه های بلیچینگ بالای 1500 می باشد ، و هیچ گونه اثر مخربی روی دندان ندارد ؛ دستگاه های بلیچینگ دارای قابلیت تک نور و سه نور می باشد.

ویژگی دستگاه بلیچینگ تک نور ملانی Melanie

  •  قدرت 2000mw
  • فرکانس 60-50 هرتز
  • مدت عمر 8000 ساعت
  • طول موج:520الی690نانومتر
  • عمق وزمان کیور:4میلیمتردر5ثانیه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دستگاه بلیچینگ تک نور ملانی Melanie”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.