Search
Generic filters
با ما در تماس باشید
سبد خرید
Search
Generic filters
قوانین مربوط به تجهیزات پزشکی

قوانین مربوط به تجهیزات پزشکی

قوانین مربوط به تجهیزات پزشکی

قوانین مربوط به تجهیزات پزشکی |

آیین نامه تجهیزات پزشکی
خدمات پس از فروش
ارائه چند ماده از قانون خدمات پس از فروش آیین نامه تجهیزات پزشکی:

ماده 32: خدمات پس از فروش عبارتند از مجموعه اقدامات و تعهداتی که از سوی تولید کنندگان پس از فروش تجهیزات پزشکی و به منظور عملکرد مطلوب و با رعایت اصول ایمنی در مدت مورد تعهد اعمال می گردد.

ماده 34: افراد حقیقی یا حقوقی ارائه دهنده خدمات پس از فروش موظف به تامین کلیه شرایط عمومی و اختصاصی جهت پشتیبانی کافی، ایمن و سریع تجهیزات پزشکی عرضه شده با توجه به ضوابط ابلاغی می باشند.

ماده 35: به منظور ایجاد ضمانت های لازم جهت ارائه خدمات پس از فروش با کیفیت مطلوب، کلیه افراد حقیقی و حقوقی ارائه دهنده خدمات پس از فروش مکلف به استقرار سامانه مدیریت خدمات پس از فروش با توجه به ضوابط ابلاغی خواهند بود.

ماده 38: کلیه موسسات پزشکی موضوع ماده یک قانون امور پزشکی و مشمول ماده 8 قانون تشکیل با توجه به حساسیت و اهمیت سطح ایمنی و عملکرد تجهیزات پزشکی موظف به ایجاد امکانات و شرایط لازم شامل نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده و وسایل و ابزار کافی به منظور نگهداشت ایمن و حفظ سطح مطلوب عملکرد تجهیزات پزشکی می باشند.

ماده 40: در صورتی که مشخص شود وسیله پزشکی عرضه شده با اصول عملکرد و ایمنی مغایرت دارد، واحد تولید کننده یا وارد کننده مکلف است نسبت به اعلام فراخوان اقدام نماید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی دارید؟